
Apple iPhone 13 Mini Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 58490/- |
| Dimensions | 13.15 cm x 6.42 cm x 0.77 cm |
| Display | 13.71 cm (5.4 inches), 1080x2340 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 141 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 2438mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 15 |
| Country of Origin |
Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
$84.13
Original: $280.45
-70%Apple iPhone 13 Mini Refurbished—
$280.45
$84.13More Images













Apple iPhone 13 Mini Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 58490/- |
| Dimensions | 13.15 cm x 6.42 cm x 0.77 cm |
| Display | 13.71 cm (5.4 inches), 1080x2340 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 141 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 2438mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 15 |
| Country of Origin |
Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 58490/- |
| Dimensions | 13.15 cm x 6.42 cm x 0.77 cm |
| Display | 13.71 cm (5.4 inches), 1080x2340 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 141 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 2438mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 15 |
| Country of Origin |
Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |