
Apple iPhone 15 Pro Sealed Pack
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 22-Sep-23 |
| MRP | ₹ 144900/- |
| Dimensions | 14.66 cm x 7.06 cm x 0.83 cm |
| Display | 15.49 cm (6.1 inches), Super Retina XDR |
| FingerPrint | FaceID-Only |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | A17 Pro Chip, 6 Core Processor |
| Battery | 3274mah |
| Camera | 48 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 17 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Apple Compatible Adaptor Only |
$275.06
Original: $916.88
-70%Apple iPhone 15 Pro Sealed Pack—
$916.88
$275.06More Images






Apple iPhone 15 Pro Sealed Pack
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 22-Sep-23 |
| MRP | ₹ 144900/- |
| Dimensions | 14.66 cm x 7.06 cm x 0.83 cm |
| Display | 15.49 cm (6.1 inches), Super Retina XDR |
| FingerPrint | FaceID-Only |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | A17 Pro Chip, 6 Core Processor |
| Battery | 3274mah |
| Camera | 48 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 17 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Apple Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 22-Sep-23 |
| MRP | ₹ 144900/- |
| Dimensions | 14.66 cm x 7.06 cm x 0.83 cm |
| Display | 15.49 cm (6.1 inches), Super Retina XDR |
| FingerPrint | FaceID-Only |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | A17 Pro Chip, 6 Core Processor |
| Battery | 3274mah |
| Camera | 48 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 17 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Apple Compatible Adaptor Only |