
LG K51 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 6-May-20 |
| MRP | ₹ 9968 /- |
| Dimensions | 16.69 cm x 7.79 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.3 cm (6.4 inches), 1440x3120 px with FHD+ |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 203 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | MediaTek Helio, Octa Core, 2000 MHz |
| Battery | 4000mAh |
| Camera | 13 MP + 2 MP + 5 MP Triple Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
$21.03
Original: $70.10
-70%LG K51 - Refurbished—
$70.10
$21.03More Images





LG K51 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 6-May-20 |
| MRP | ₹ 9968 /- |
| Dimensions | 16.69 cm x 7.79 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.3 cm (6.4 inches), 1440x3120 px with FHD+ |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 203 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | MediaTek Helio, Octa Core, 2000 MHz |
| Battery | 4000mAh |
| Camera | 13 MP + 2 MP + 5 MP Triple Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | LG |
| Announced on | 6-May-20 |
| MRP | ₹ 9968 /- |
| Dimensions | 16.69 cm x 7.79 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.3 cm (6.4 inches), 1440x3120 px with FHD+ |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 203 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl Not Support) |
| Processor | MediaTek Helio, Octa Core, 2000 MHz |
| Battery | 4000mAh |
| Camera | 13 MP + 2 MP + 5 MP Triple Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card (Hybrid) |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |