
Motorola G 5G - Phony Phone
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 21-Apr-22 |
| MRP | ₹ 9999 /- |
| Dimensions | 16.54 cm x 7.58 cm x 0.94 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 720x1600 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted Fingerprint |
| Weight | 204 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, 5G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl 5G Not Support) |
| Processor | Dimensity 700 5G, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mAh |
| Camera | 50 MP + 2 MP + 2 MP Triple Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
$32.35
Motorola G 5G - Phony Phone—
$32.35
More Images




Motorola G 5G - Phony Phone
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 21-Apr-22 |
| MRP | ₹ 9999 /- |
| Dimensions | 16.54 cm x 7.58 cm x 0.94 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 720x1600 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted Fingerprint |
| Weight | 204 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, 5G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl 5G Not Support) |
| Processor | Dimensity 700 5G, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mAh |
| Camera | 50 MP + 2 MP + 2 MP Triple Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 21-Apr-22 |
| MRP | ₹ 9999 /- |
| Dimensions | 16.54 cm x 7.58 cm x 0.94 cm |
| Display | 16.51 cm (6.5 inches), 720x1600 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted Fingerprint |
| Weight | 204 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, 5G, Wi-Fi, NFC( Jio & Bsnl 5G Not Support) |
| Processor | Dimensity 700 5G, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mAh |
| Camera | 50 MP + 2 MP + 2 MP Triple Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 15-20 Watt Compatible Adaptor Only |