
Redmi 12 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 1-Aug-23 |
| MRP | ₹ 13499/- |
| Dimensions | 16.86 cm x 7.63 cm x 0.82 cm |
| Display | 17.25 cm (6.79 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 199 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Android MIUI 14, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 48 MP + 2 MP Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
$38.83
Original: $129.43
-70%Redmi 12 5G Refurbished—
$129.43
$38.83More Images










Redmi 12 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 1-Aug-23 |
| MRP | ₹ 13499/- |
| Dimensions | 16.86 cm x 7.63 cm x 0.82 cm |
| Display | 17.25 cm (6.79 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 199 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Android MIUI 14, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 48 MP + 2 MP Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 1-Aug-23 |
| MRP | ₹ 13499/- |
| Dimensions | 16.86 cm x 7.63 cm x 0.82 cm |
| Display | 17.25 cm (6.79 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 199 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Android MIUI 14, Octa Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 48 MP + 2 MP Rear & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |







