
Samsung Galaxy A36 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
| Dimensions | 16.13 cm x 7.81 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.7 cm (6.6 inches), 1080x2340 px 120Hz With Water Drop Notch |
| FingerPrint | In Display Fingerprint Sensor |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Dimensity 1080, Octa Core, 2.6 GHz Processor |
| Battery | 5000 mAh Battery with 45W Fast Charging |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 5 MP Triple Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Hybrid |
| Operating System | Android v15 |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $74.43
Original: $248.09
-70%Samsung Galaxy A36 5G Refurbished—
$248.09
$74.43More Images

Samsung Galaxy A36 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
| Dimensions | 16.13 cm x 7.81 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.7 cm (6.6 inches), 1080x2340 px 120Hz With Water Drop Notch |
| FingerPrint | In Display Fingerprint Sensor |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Dimensity 1080, Octa Core, 2.6 GHz Processor |
| Battery | 5000 mAh Battery with 45W Fast Charging |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 5 MP Triple Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Hybrid |
| Operating System | Android v15 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
| Dimensions | 16.13 cm x 7.81 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.7 cm (6.6 inches), 1080x2340 px 120Hz With Water Drop Notch |
| FingerPrint | In Display Fingerprint Sensor |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Dimensity 1080, Octa Core, 2.6 GHz Processor |
| Battery | 5000 mAh Battery with 45W Fast Charging |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 5 MP Triple Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Hybrid |
| Operating System | Android v15 |









