
Vivo V29e 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 7-Sep-23 |
| MRP | ₹ 28999/- |
| Dimensions | 16.44 cm x 7.49 cm x 0.76 cm |
| Display | 17.22 cm (6.78 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 181 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 695 5G (6 nm) |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP Rear & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
$58.25
Original: $194.16
-70%Vivo V29e 5G Refurbished—
$194.16
$58.25More Images







Vivo V29e 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 7-Sep-23 |
| MRP | ₹ 28999/- |
| Dimensions | 16.44 cm x 7.49 cm x 0.76 cm |
| Display | 17.22 cm (6.78 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 181 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 695 5G (6 nm) |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP Rear & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 7-Sep-23 |
| MRP | ₹ 28999/- |
| Dimensions | 16.44 cm x 7.49 cm x 0.76 cm |
| Display | 17.22 cm (6.78 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 181 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 695 5G (6 nm) |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 64 MP + 8 MP Rear & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |