
Honor 9X Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Honor |
| Announced on | 1-Jul-19 |
| MRP | ₹ 14999/- |
| Dimensions | 16.35 cm x 7.73 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.74 cm (6.59 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 196.8 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Kirin 710F |
| Battery | 4000 mah |
| Camera | 48 MP + 8 MP + 2 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Honor Compatible Adaptor Only |
$19.41
Original: $64.71
-70%Honor 9X Refurbished—
$64.71
$19.41More Images



Honor 9X Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Honor |
| Announced on | 1-Jul-19 |
| MRP | ₹ 14999/- |
| Dimensions | 16.35 cm x 7.73 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.74 cm (6.59 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 196.8 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Kirin 710F |
| Battery | 4000 mah |
| Camera | 48 MP + 8 MP + 2 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Honor Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Honor |
| Announced on | 1-Jul-19 |
| MRP | ₹ 14999/- |
| Dimensions | 16.35 cm x 7.73 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.74 cm (6.59 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | Rear-Mounted |
| Weight | 196.8 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Kirin 710F |
| Battery | 4000 mah |
| Camera | 48 MP + 8 MP + 2 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Honor Compatible Adaptor Only |



