
OnePlus 11R 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 7-Feb-23 |
| MRP | ₹ 39999/- |
| Dimensions | 16.34 cm x 7.43 cm x 0.87 cm |
| Display | 17.1 cm (6.74 inches), 1240x2772 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 204 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 8+ Gen1, Octa Core, 3.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $63.10
Original: $210.34
-70%OnePlus 11R 5G Refurbished—
$210.34
$63.10More Images











OnePlus 11R 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 7-Feb-23 |
| MRP | ₹ 39999/- |
| Dimensions | 16.34 cm x 7.43 cm x 0.87 cm |
| Display | 17.1 cm (6.74 inches), 1240x2772 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 204 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 8+ Gen1, Octa Core, 3.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 7-Feb-23 |
| MRP | ₹ 39999/- |
| Dimensions | 16.34 cm x 7.43 cm x 0.87 cm |
| Display | 17.1 cm (6.74 inches), 1240x2772 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 204 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 8+ Gen1, Octa Core, 3.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |













