
Samsung Galaxy Note 20 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 5-Aug-20 |
| MRP | ₹ 55999 /- |
| Dimensions | 16.16 cm x 7.52 cm x 0.83 cm |
| Display | 17 cm (6.7 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 192 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 865 / Exnoys |
| Battery | 4300 mAh |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 12 MP + Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $50.16
Original: $167.19
-70%Samsung Galaxy Note 20 Refurbished—
$167.19
$50.16More Images










Samsung Galaxy Note 20 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 5-Aug-20 |
| MRP | ₹ 55999 /- |
| Dimensions | 16.16 cm x 7.52 cm x 0.83 cm |
| Display | 17 cm (6.7 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 192 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 865 / Exnoys |
| Battery | 4300 mAh |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 12 MP + Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 5-Aug-20 |
| MRP | ₹ 55999 /- |
| Dimensions | 16.16 cm x 7.52 cm x 0.83 cm |
| Display | 17 cm (6.7 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 192 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 865 / Exnoys |
| Battery | 4300 mAh |
| Camera | 64 MP + 12 MP + 12 MP + Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |

