
Samsung Galaxy S10 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 8-Feb-19 |
| MRP | ₹ 31990/- |
| Dimensions | 14.99 cm x 7.04 cm x 0.78 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1440x3040 px |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 157 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3400 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $51.77
Original: $172.58
-70%Samsung Galaxy S10 - Refurbished—
$172.58
$51.77More Images








Samsung Galaxy S10 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 8-Feb-19 |
| MRP | ₹ 31990/- |
| Dimensions | 14.99 cm x 7.04 cm x 0.78 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1440x3040 px |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 157 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3400 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 8-Feb-19 |
| MRP | ₹ 31990/- |
| Dimensions | 14.99 cm x 7.04 cm x 0.78 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1440x3040 px |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 157 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3400 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |

