
Apple iPhone Xs Max - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-18 |
| MRP | ₹ 69586/- |
| Dimensions | 15.75 cm x 7.74 cm x 0.77 cm |
| Display | 16.5 cm (6.5 inches), 1242x2688 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 208 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Fusion A12, Hexa Core, 2.49 GHz Processor |
| Battery | 3174mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $63.10
Original: $210.34
-70%Apple iPhone Xs Max - Refurbished—
$210.34
$63.10More Images








Apple iPhone Xs Max - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-18 |
| MRP | ₹ 69586/- |
| Dimensions | 15.75 cm x 7.74 cm x 0.77 cm |
| Display | 16.5 cm (6.5 inches), 1242x2688 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 208 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Fusion A12, Hexa Core, 2.49 GHz Processor |
| Battery | 3174mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-18 |
| MRP | ₹ 69586/- |
| Dimensions | 15.75 cm x 7.74 cm x 0.77 cm |
| Display | 16.5 cm (6.5 inches), 1242x2688 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 208 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Fusion A12, Hexa Core, 2.49 GHz Processor |
| Battery | 3174mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |





