Google Pixel 8 Box Pack(Non-Acitivated)
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Pixel |
| Announced on | 4-Oct-23 |
| MRP | ₹ 82999/- |
| Dimensions | 15.05 cm x 7.08 cm x 0.89 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), Full HD+ |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Tensor G3 Processor |
| Battery | 4575mah |
| Camera | 50 MP + 12 MP Rear & 10.5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Pixel Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $198.37
Original: $661.23
-70%Google Pixel 8 Box Pack(Non-Acitivated)—
$661.23
$198.37More Images
Google Pixel 8 Box Pack(Non-Acitivated)
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Pixel |
| Announced on | 4-Oct-23 |
| MRP | ₹ 82999/- |
| Dimensions | 15.05 cm x 7.08 cm x 0.89 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), Full HD+ |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Tensor G3 Processor |
| Battery | 4575mah |
| Camera | 50 MP + 12 MP Rear & 10.5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Pixel Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Pixel |
| Announced on | 4-Oct-23 |
| MRP | ₹ 82999/- |
| Dimensions | 15.05 cm x 7.08 cm x 0.89 cm |
| Display | 15.75 cm (6.2 inches), Full HD+ |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 187 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Tensor G3 Processor |
| Battery | 4575mah |
| Camera | 50 MP + 12 MP Rear & 10.5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Pixel Compatible Adaptor Only |







