Google Pixel 7 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 6-Oct-22 |
| MRP | ₹ 47999/- |
| Dimensions | 15.56 cm x 7.32 cm x 0.87 cm |
| Display | 17 cm (6.3 inches), 1080x2400 px 90 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 197 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor G2 , Octa Core, 2.85 GHz Processor |
| Battery | 4355 mAh |
| Camera | 50 MP + 12 MP Dual Rear & 10.8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 watt Compatible Adaptor Only |
$77.66
Original: $258.88
-70%Google Pixel 7 - Refurbished—
$258.88
$77.66More Images
Google Pixel 7 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 6-Oct-22 |
| MRP | ₹ 47999/- |
| Dimensions | 15.56 cm x 7.32 cm x 0.87 cm |
| Display | 17 cm (6.3 inches), 1080x2400 px 90 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 197 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor G2 , Octa Core, 2.85 GHz Processor |
| Battery | 4355 mAh |
| Camera | 50 MP + 12 MP Dual Rear & 10.8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 6-Oct-22 |
| MRP | ₹ 47999/- |
| Dimensions | 15.56 cm x 7.32 cm x 0.87 cm |
| Display | 17 cm (6.3 inches), 1080x2400 px 90 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 197 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor G2 , Octa Core, 2.85 GHz Processor |
| Battery | 4355 mAh |
| Camera | 50 MP + 12 MP Dual Rear & 10.8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 watt Compatible Adaptor Only |







