
Redmi Note 11 Pro + 5G Refurbhished
| Brand | Redmi |
| Announced on | 9-Mar-2022 MRP (20999/-) |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.62 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 |
| Weight | 204 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Android Q11, Dual Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mAh |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
$37.54
Original: $125.12
-70%Redmi Note 11 Pro + 5G Refurbhished—
$125.12
$37.54More Images








Redmi Note 11 Pro + 5G Refurbhished
| Brand | Redmi |
| Announced on | 9-Mar-2022 MRP (20999/-) |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.62 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 |
| Weight | 204 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Android Q11, Dual Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mAh |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand | Redmi |
| Announced on | 9-Mar-2022 MRP (20999/-) |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.62 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1080x2400 |
| Weight | 204 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Android Q11, Dual Core, 2.2 GHz Processor |
| Battery | 5000mAh |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |




















