
Realme 12 Pro 5G Preowned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Realme |
| Announced on | 29-Jan-24 |
| MRP | ₹ 29999/- |
| Dimensions | 16.15 cm x 7.4 cm x 0.88 cm |
| Display | (6.7 inches), 1080x2412 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 190 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 50 MP + 32 MP + 8 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Realme Compatible Adaptor Only |
$48.54
Original: $161.79
-70%Realme 12 Pro 5G Preowned—
$161.79
$48.54More Images





Realme 12 Pro 5G Preowned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Realme |
| Announced on | 29-Jan-24 |
| MRP | ₹ 29999/- |
| Dimensions | 16.15 cm x 7.4 cm x 0.88 cm |
| Display | (6.7 inches), 1080x2412 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 190 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 50 MP + 32 MP + 8 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Realme Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Realme |
| Announced on | 29-Jan-24 |
| MRP | ₹ 29999/- |
| Dimensions | 16.15 cm x 7.4 cm x 0.88 cm |
| Display | (6.7 inches), 1080x2412 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 190 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 6 Gen 1 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 50 MP + 32 MP + 8 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Realme Compatible Adaptor Only |





