
Realme GT2 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Realme |
| Announced on | 22-Apr-22 |
| MRP | ₹ 38999/- |
| Dimensions | 16.29 cm x 7.58 cm x 0.86 cm |
| Display | 16.81 cm (6.62 inches), Full HD+ Amoled |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 199.8 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Realme Compatible Adaptor Only |
$55.01
Original: $183.37
-70%Realme GT2 5G Refurbished—
$183.37
$55.01More Images





Realme GT2 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Realme |
| Announced on | 22-Apr-22 |
| MRP | ₹ 38999/- |
| Dimensions | 16.29 cm x 7.58 cm x 0.86 cm |
| Display | 16.81 cm (6.62 inches), Full HD+ Amoled |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 199.8 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Realme Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Realme |
| Announced on | 22-Apr-22 |
| MRP | ₹ 38999/- |
| Dimensions | 16.29 cm x 7.58 cm x 0.86 cm |
| Display | 16.81 cm (6.62 inches), Full HD+ Amoled |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 199.8 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 50 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Realme Compatible Adaptor Only |





