
Samsung Galaxy Z Fold 4- Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 10-Aug-22 |
| MRP | ₹ 154999/- |
| Dimensions | 13.01 cm x 15.51 cm x 0.63 cm |
| Display | 19.3 cm (7.6 inches), 1812x2176 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 263 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 8 Gen1, Octa Core, 3.2 GHz Processor |
| Battery | 4400mah |
| Camera | 50 MP + 12 MP + 10 MP Rear & 10 MP + 4 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Good (Warranty)
From $158.56
Original: $528.55
-70%Samsung Galaxy Z Fold 4- Refurbished—
$528.55
$158.56More Images










Samsung Galaxy Z Fold 4- Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 10-Aug-22 |
| MRP | ₹ 154999/- |
| Dimensions | 13.01 cm x 15.51 cm x 0.63 cm |
| Display | 19.3 cm (7.6 inches), 1812x2176 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 263 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 8 Gen1, Octa Core, 3.2 GHz Processor |
| Battery | 4400mah |
| Camera | 50 MP + 12 MP + 10 MP Rear & 10 MP + 4 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 10-Aug-22 |
| MRP | ₹ 154999/- |
| Dimensions | 13.01 cm x 15.51 cm x 0.63 cm |
| Display | 19.3 cm (7.6 inches), 1812x2176 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 263 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 8 Gen1, Octa Core, 3.2 GHz Processor |
| Battery | 4400mah |
| Camera | 50 MP + 12 MP + 10 MP Rear & 10 MP + 4 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |













