
Apple iPhone 11 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 10-Sep-19 |
| MRP | ₹ 40990/- |
| Dimensions | 15.09 cm x 7.57 cm x 0.83 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 828x1792 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 194 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A13 Bionic, Hexa Core, 2.65 GHz Processor |
| Battery | 3110mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $54.36
Original: $181.21
-70%Apple iPhone 11 - Refurbished—
$181.21
$54.36More Images












Apple iPhone 11 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 10-Sep-19 |
| MRP | ₹ 40990/- |
| Dimensions | 15.09 cm x 7.57 cm x 0.83 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 828x1792 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 194 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A13 Bionic, Hexa Core, 2.65 GHz Processor |
| Battery | 3110mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 10-Sep-19 |
| MRP | ₹ 40990/- |
| Dimensions | 15.09 cm x 7.57 cm x 0.83 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 828x1792 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 194 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A13 Bionic, Hexa Core, 2.65 GHz Processor |
| Battery | 3110mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |



















