Google Pixel 7a 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 10-May-23 |
| MRP | ₹ 43999/- |
| Dimensions | 15.02 cm x 7.29 cm x 0.9 cm |
| Display | 15.49 (6.1 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 193.5 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Google Tensor G2 |
| Battery | 4385 mah |
| Camera | 64 MP + 13 MP & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Google Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $72.81
Original: $242.70
-70%Google Pixel 7a 5G Refurbished—
$242.70
$72.81More Images
Google Pixel 7a 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 10-May-23 |
| MRP | ₹ 43999/- |
| Dimensions | 15.02 cm x 7.29 cm x 0.9 cm |
| Display | 15.49 (6.1 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 193.5 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Google Tensor G2 |
| Battery | 4385 mah |
| Camera | 64 MP + 13 MP & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Google Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 10-May-23 |
| MRP | ₹ 43999/- |
| Dimensions | 15.02 cm x 7.29 cm x 0.9 cm |
| Display | 15.49 (6.1 inches), 1080x2400 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 193.5 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Google Tensor G2 |
| Battery | 4385 mah |
| Camera | 64 MP + 13 MP & 13 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Google Compatible Adaptor Only |





















