
Apple iPhone 13 Pro - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 119900/- |
| Dimensions | 14.67 cm x 7.15 cm x 0.77 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1170x2532 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 204 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 3095mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 18 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $134.29
Original: $447.65
-70%Apple iPhone 13 Pro - Refurbished—
$447.65
$134.29More Images












Apple iPhone 13 Pro - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 119900/- |
| Dimensions | 14.67 cm x 7.15 cm x 0.77 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1170x2532 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 204 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 3095mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 18 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 119900/- |
| Dimensions | 14.67 cm x 7.15 cm x 0.77 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1170x2532 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 204 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 3095mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 18 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |



















