
Apple iPhone 13 Pro Max- Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 129900/- |
| Dimensions | 16.08 cm x 7.81 cm x 0.77 cm |
| Display | 17.01 cm (6.7 inches), 1284x2778 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 240 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 4352mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System |
iOS 18 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $150.47
Original: $501.58
-70%Apple iPhone 13 Pro Max- Refurbished—
$501.58
$150.47More Images










Apple iPhone 13 Pro Max- Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 129900/- |
| Dimensions | 16.08 cm x 7.81 cm x 0.77 cm |
| Display | 17.01 cm (6.7 inches), 1284x2778 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 240 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 4352mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System |
iOS 18 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 14-Sep-21 |
| MRP | ₹ 129900/- |
| Dimensions | 16.08 cm x 7.81 cm x 0.77 cm |
| Display | 17.01 cm (6.7 inches), 1284x2778 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 240 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 4352mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System |
iOS 18 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |



















