Goggle Pixel 5a
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Google Pixel |
| Announced on | 2021, August 17 |
| MRP | ₹ 34990/- |
| Dimensions | 156.2 x 73.2 x 8.8 mm (6.15 x 2.88 x 0.35 in) |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1125x2436 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 174 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Fusion A11, Hexa Core, 2.39 GHz Processor |
| Battery | 2716mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 11.1.1 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
$51.77
Original: $172.58
-70%Goggle Pixel 5a—
$172.58
$51.77Goggle Pixel 5a
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Google Pixel |
| Announced on | 2021, August 17 |
| MRP | ₹ 34990/- |
| Dimensions | 156.2 x 73.2 x 8.8 mm (6.15 x 2.88 x 0.35 in) |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1125x2436 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 174 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Fusion A11, Hexa Core, 2.39 GHz Processor |
| Battery | 2716mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 11.1.1 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Google Pixel |
| Announced on | 2021, August 17 |
| MRP | ₹ 34990/- |
| Dimensions | 156.2 x 73.2 x 8.8 mm (6.15 x 2.88 x 0.35 in) |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1125x2436 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 174 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Fusion A11, Hexa Core, 2.39 GHz Processor |
| Battery | 2716mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 11.1.1 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |






















