Google Pixel 3A XL - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 7-May-17 |
| MRP | ₹ 22990/- |
| Dimensions | 16.01 cm x 7.61 cm x 0.82 cm |
| Display | 15.2 cm (6 inches), 1080x2160 px |
| FingerPrint | Rear-Finger |
| Weight | 167 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 670, Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 3700 mAh |
| Camera | 12.2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 (Pie) |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Compactible Adaptor Only |
$40.77
Original: $135.91
-70%Google Pixel 3A XL - Refurbished—
$135.91
$40.77More Images
Google Pixel 3A XL - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 7-May-17 |
| MRP | ₹ 22990/- |
| Dimensions | 16.01 cm x 7.61 cm x 0.82 cm |
| Display | 15.2 cm (6 inches), 1080x2160 px |
| FingerPrint | Rear-Finger |
| Weight | 167 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 670, Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 3700 mAh |
| Camera | 12.2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 (Pie) |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Compactible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 7-May-17 |
| MRP | ₹ 22990/- |
| Dimensions | 16.01 cm x 7.61 cm x 0.82 cm |
| Display | 15.2 cm (6 inches), 1080x2160 px |
| FingerPrint | Rear-Finger |
| Weight | 167 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 670, Octa Core, 2 GHz Processor |
| Battery | 3700 mAh |
| Camera | 12.2 MP Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 (Pie) |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Compactible Adaptor Only |