Google Pixel 6 Pro - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 19-Oct-19 |
| MRP | ₹ 67900/- |
| Dimensions | 16.39 cm x 7.59 cm x 0.89 cm |
| Display | 17 cm (6.71 inches), 1440x3120 px 120 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 210 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 5003 mAh |
| Camera | 50 MP + 48 MP + 12 MP Triple Rear & 11.1 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $100.32
Original: $334.39
-70%Google Pixel 6 Pro - Refurbished—
$334.39
$100.32More Images
Google Pixel 6 Pro - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 19-Oct-19 |
| MRP | ₹ 67900/- |
| Dimensions | 16.39 cm x 7.59 cm x 0.89 cm |
| Display | 17 cm (6.71 inches), 1440x3120 px 120 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 210 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 5003 mAh |
| Camera | 50 MP + 48 MP + 12 MP Triple Rear & 11.1 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 19-Oct-19 |
| MRP | ₹ 67900/- |
| Dimensions | 16.39 cm x 7.59 cm x 0.89 cm |
| Display | 17 cm (6.71 inches), 1440x3120 px 120 Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 210 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Google Tensor , Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 5003 mAh |
| Camera | 50 MP + 48 MP + 12 MP Triple Rear & 11.1 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 25-30 Watt Compatible Adaptor Only |