Google Pixel 4XL - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 15-Oct-19 |
| MRP | ₹ 41999/- |
| Dimensions | 16.04 cm x 7.51 cm x 0.82 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1440x3040 px |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 193 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3700 mAh |
| Camera | 16 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP + TOF 3D Dual Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 10-15 Watt Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $53.39
Original: $177.97
-70%Google Pixel 4XL - Refurbished—
$177.97
$53.39More Images
Google Pixel 4XL - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 15-Oct-19 |
| MRP | ₹ 41999/- |
| Dimensions | 16.04 cm x 7.51 cm x 0.82 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1440x3040 px |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 193 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3700 mAh |
| Camera | 16 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP + TOF 3D Dual Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 10-15 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 15-Oct-19 |
| MRP | ₹ 41999/- |
| Dimensions | 16.04 cm x 7.51 cm x 0.82 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1440x3040 px |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 193 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3700 mAh |
| Camera | 16 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP + TOF 3D Dual Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 10-15 Watt Compatible Adaptor Only |