Google Pixel 5A - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 17-Aug-21 |
| MRP | ₹ 22999/- |
| Dimensions | 15.49 cm x 7.37 cm x 0.76 cm |
| Display | 16.2 cm (6.34 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Rear Finger |
| Weight | 183 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 765G, Octa Core, 2.4 GHz Processor |
| Battery | 4620 mAh |
| Camera | 16 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 10-15 Watt Compatible Adaptor Only |
$74.43
Original: $248.09
-70%Google Pixel 5A - Refurbished—
$248.09
$74.43More Images
Google Pixel 5A - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 17-Aug-21 |
| MRP | ₹ 22999/- |
| Dimensions | 15.49 cm x 7.37 cm x 0.76 cm |
| Display | 16.2 cm (6.34 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Rear Finger |
| Weight | 183 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 765G, Octa Core, 2.4 GHz Processor |
| Battery | 4620 mAh |
| Camera | 16 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 10-15 Watt Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | |
| Announced on | 17-Aug-21 |
| MRP | ₹ 22999/- |
| Dimensions | 15.49 cm x 7.37 cm x 0.76 cm |
| Display | 16.2 cm (6.34 inches), 1080x2400 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Rear Finger |
| Weight | 183 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 765G, Octa Core, 2.4 GHz Processor |
| Battery | 4620 mAh |
| Camera | 16 MP + 12.2 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 10-15 Watt Compatible Adaptor Only |