
Samsung Galaxy Note 10 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 7-Aug-19 |
| MRP | ₹ 38999/- |
| Dimensions | 15.10 cm x 7.18 cm x 0.79 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1080x2280 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 168 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3500 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$58.25
Original: $194.16
-70%Samsung Galaxy Note 10 Refurbished—
$194.16
$58.25More Images




Samsung Galaxy Note 10 Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 7-Aug-19 |
| MRP | ₹ 38999/- |
| Dimensions | 15.10 cm x 7.18 cm x 0.79 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1080x2280 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 168 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3500 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 7-Aug-19 |
| MRP | ₹ 38999/- |
| Dimensions | 15.10 cm x 7.18 cm x 0.79 cm |
| Display | 16 cm (6.3 inches), 1080x2280 px with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 168 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 855, Octa Core, 2.8 GHz Processor |
| Battery | 3500 mAh |
| Camera | 16 MP + 12 MP + 12 MP Triple Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |






