
Samsung Galaxy Note 9 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 23-Aug-18 |
| MRP | ₹ 29999/- |
| Dimensions | 16.19 cm x 7.64 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 201 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.7 GHz Processor |
| Battery | 4000 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V8.1 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$40.45
Original: $134.83
-70%Samsung Galaxy Note 9 - Refurbished—
$134.83
$40.45More Images





Samsung Galaxy Note 9 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 23-Aug-18 |
| MRP | ₹ 29999/- |
| Dimensions | 16.19 cm x 7.64 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 201 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.7 GHz Processor |
| Battery | 4000 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V8.1 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 23-Aug-18 |
| MRP | ₹ 29999/- |
| Dimensions | 16.19 cm x 7.64 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.2 cm (6.4 inches), 1440x2960 px |
| FingerPrint | Rear Fingerprint |
| Weight | 201 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 845, Octa Core, 2.7 GHz Processor |
| Battery | 4000 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP Dual Rear & 8 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V8.1 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |






