
Samsung Galaxy S22 Plus Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 25-Feb-22 |
| MRP | ₹ 88999/- |
| Dimensions | 15.74 cm x 7.58 cm x 0.76 cm |
| Display | 16.76 cm (6.6 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2200 |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$64.72
Original: $215.73
-70%Samsung Galaxy S22 Plus Refurbished—
$215.73
$64.72More Images



Samsung Galaxy S22 Plus Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 25-Feb-22 |
| MRP | ₹ 88999/- |
| Dimensions | 15.74 cm x 7.58 cm x 0.76 cm |
| Display | 16.76 cm (6.6 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2200 |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 25-Feb-22 |
| MRP | ₹ 88999/- |
| Dimensions | 15.74 cm x 7.58 cm x 0.76 cm |
| Display | 16.76 cm (6.6 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2200 |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 12 MP Rear & 10 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |






