
Samsung Galaxy S20 Fe - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 31-Mar-21 |
| MRP | ₹ 28370/- |
| Dimensions | 15.98 cm x 7.45 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.5 cm (6.5 inches), 1080x2400 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 190 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 865 / Exynox Octa Core, 2.84 GHz Processor |
| Battery | 4500 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 8 MP + Triple Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warrany
From $38.83
Original: $129.43
-70%Samsung Galaxy S20 Fe - Refurbished—
$129.43
$38.83More Images










Samsung Galaxy S20 Fe - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 31-Mar-21 |
| MRP | ₹ 28370/- |
| Dimensions | 15.98 cm x 7.45 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.5 cm (6.5 inches), 1080x2400 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 190 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 865 / Exynox Octa Core, 2.84 GHz Processor |
| Battery | 4500 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 8 MP + Triple Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 31-Mar-21 |
| MRP | ₹ 28370/- |
| Dimensions | 15.98 cm x 7.45 cm x 0.84 cm |
| Display | 16.5 cm (6.5 inches), 1080x2400 px 120Hz with Punch Hole |
| FingerPrint | Fingerprint-In Display |
| Weight | 190 Gram |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 865 / Exynox Octa Core, 2.84 GHz Processor |
| Battery | 4500 mAh |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 8 MP + Triple Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V12 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |






