
Xiaomi 11i 5G Phony Phone
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Xiaomi |
| Announced on | 12-Jan-22 |
| MRP | ₹ 28999/- |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.62 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1260x2800 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 207 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 920 |
| Battery | 5160 mah |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Xiaomi Compatible Adaptor Only |
$16.18
Original: $53.92
-70%Xiaomi 11i 5G Phony Phone—
$53.92
$16.18More Images









Xiaomi 11i 5G Phony Phone
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Xiaomi |
| Announced on | 12-Jan-22 |
| MRP | ₹ 28999/- |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.62 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1260x2800 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 207 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 920 |
| Battery | 5160 mah |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Xiaomi Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Xiaomi |
| Announced on | 12-Jan-22 |
| MRP | ₹ 28999/- |
| Dimensions | 16.37 cm x 7.62 cm x 0.83 cm |
| Display | 16.94 cm (6.67 inches), 1260x2800 px |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 207 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | MediaTek Dimensity 920 |
| Battery | 5160 mah |
| Camera | 108 MP + 8 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V11 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Xiaomi Compatible Adaptor Only |






















