
Apple iPhone 11 Pro - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 10-Sep-19 |
| MRP | ₹ 78999/- |
| Dimensions | 14.40 cm x 7.14 cm x 0.81 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1125x2436 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A13 Bionic, Hexa Core, 2.65 GHz Processor |
| Battery | 3190mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $67.96
Original: $226.52
-70%Apple iPhone 11 Pro - Refurbished—
$226.52
$67.96More Images











Apple iPhone 11 Pro - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 10-Sep-19 |
| MRP | ₹ 78999/- |
| Dimensions | 14.40 cm x 7.14 cm x 0.81 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1125x2436 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A13 Bionic, Hexa Core, 2.65 GHz Processor |
| Battery | 3190mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 10-Sep-19 |
| MRP | ₹ 78999/- |
| Dimensions | 14.40 cm x 7.14 cm x 0.81 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1125x2436 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A13 Bionic, Hexa Core, 2.65 GHz Processor |
| Battery | 3190mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 13 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |





















