
Apple iPhone 14 Pro Pre-owned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 7-Sep-22 |
| MRP | ₹ 119999/- |
| Dimensions | 14.74 cm x 7.14 cm x 0.78 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1179x2556 px 120Hz With Dynamic |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 206Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A16 Bionic, Hexa Core, 3.46 GHz Processor |
| Battery | 3200mah |
| Camera | 48 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 16.3.1 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $184.46
Original: $614.85
-70%Apple iPhone 14 Pro Pre-owned—
$614.85
$184.46More Images











Apple iPhone 14 Pro Pre-owned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 7-Sep-22 |
| MRP | ₹ 119999/- |
| Dimensions | 14.74 cm x 7.14 cm x 0.78 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1179x2556 px 120Hz With Dynamic |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 206Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A16 Bionic, Hexa Core, 3.46 GHz Processor |
| Battery | 3200mah |
| Camera | 48 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 16.3.1 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 7-Sep-22 |
| MRP | ₹ 119999/- |
| Dimensions | 14.74 cm x 7.14 cm x 0.78 cm |
| Display | 15.4 cm (6.1 inches), 1179x2556 px 120Hz With Dynamic |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 206Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A16 Bionic, Hexa Core, 3.46 GHz Processor |
| Battery | 3200mah |
| Camera | 48 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 16.3.1 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |





















