
Motorola Edge 50 Fusion 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 2024, April 03 |
| MRP | ₹31999/- |
| Dimensions | 161.2 x 72.4 x 8.2 mm (6.35 x 2.85 x 0.32 in) |
| Display | 6.7 inches, 107.4 cm2 (~92.0% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 186 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 (4 nm) |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 13 MP REAR & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |
$55.01
Original: $183.37
-70%Motorola Edge 50 Fusion 5G Refurbished—
$183.37
$55.01More Images




Motorola Edge 50 Fusion 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 2024, April 03 |
| MRP | ₹31999/- |
| Dimensions | 161.2 x 72.4 x 8.2 mm (6.35 x 2.85 x 0.32 in) |
| Display | 6.7 inches, 107.4 cm2 (~92.0% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 186 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 (4 nm) |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 13 MP REAR & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | 2024, April 03 |
| MRP | ₹31999/- |
| Dimensions | 161.2 x 72.4 x 8.2 mm (6.35 x 2.85 x 0.32 in) |
| Display | 6.7 inches, 107.4 cm2 (~92.0% screen-to-body ratio) |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 186 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 (4 nm) |
| Battery | 4500 mah |
| Camera | 50 MP + 10 MP + 13 MP REAR & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |





















