
Motorola Moto Edge 50 Fusion 5G Unbox
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | May 16, 2024 |
| MRP | ₹ 34690/- |
| Dimensions | 73.1 x 161.9 x 7.8 mm |
| Display | 6.67 inches, 1080 x 2400 px, 144 Hz Display with Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 174.9 g |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Vo5G, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 7s Gen2, Octa Core, 2.4 GHz Processor |
| Battery | 5000 mAh Battery with 68W Fast Charging |
| Camera | 50 MP + 13 MP Dual Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |
$57.60
Original: $192.00
-70%Motorola Moto Edge 50 Fusion 5G Unbox—
$192.00
$57.60More Images


Motorola Moto Edge 50 Fusion 5G Unbox
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | May 16, 2024 |
| MRP | ₹ 34690/- |
| Dimensions | 73.1 x 161.9 x 7.8 mm |
| Display | 6.67 inches, 1080 x 2400 px, 144 Hz Display with Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 174.9 g |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Vo5G, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 7s Gen2, Octa Core, 2.4 GHz Processor |
| Battery | 5000 mAh Battery with 68W Fast Charging |
| Camera | 50 MP + 13 MP Dual Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Motorola |
| Announced on | May 16, 2024 |
| MRP | ₹ 34690/- |
| Dimensions | 73.1 x 161.9 x 7.8 mm |
| Display | 6.67 inches, 1080 x 2400 px, 144 Hz Display with Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 174.9 g |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, VoLTE, Vo5G, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Snapdragon 7s Gen2, Octa Core, 2.4 GHz Processor |
| Battery | 5000 mAh Battery with 68W Fast Charging |
| Camera | 50 MP + 13 MP Dual Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Motorola Compatible Adaptor Only |





















