
Oneplus 6T Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 29-Oct-18 |
| MRP | ₹ 45999/- |
| Dimensions | 15.75 cm x 7.48 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.28 cm (6.41 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 185 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 845 |
| Battery | 3700 mah |
| Camera | 16 MP + 20 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
$130.51
Oneplus 6T Refurbished—
$130.51
More Images




Oneplus 6T Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 29-Oct-18 |
| MRP | ₹ 45999/- |
| Dimensions | 15.75 cm x 7.48 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.28 cm (6.41 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 185 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 845 |
| Battery | 3700 mah |
| Camera | 16 MP + 20 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 29-Oct-18 |
| MRP | ₹ 45999/- |
| Dimensions | 15.75 cm x 7.48 cm x 0.82 cm |
| Display | 16.28 cm (6.41 inches), 1080x2340 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 185 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 845 |
| Battery | 3700 mah |
| Camera | 16 MP + 20 MP & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V9.0 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |





















