
Samsung Galaxy S21 Fe 5G Preowned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 4-Feb-21 |
| MRP | ₹ 31999/- |
| Dimensions | 15.57 cm x 7.45 cm x 0.79 cm |
| Display | 16.25 cm (6.4 inches), 1080x2340 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 177 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2100, Octa Core, 2.9 GHz Processor |
| Battery | 4500mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 8 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
$63.10
Original: $210.34
-70%Samsung Galaxy S21 Fe 5G Preowned—
$210.34
$63.10More Images









Samsung Galaxy S21 Fe 5G Preowned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 4-Feb-21 |
| MRP | ₹ 31999/- |
| Dimensions | 15.57 cm x 7.45 cm x 0.79 cm |
| Display | 16.25 cm (6.4 inches), 1080x2340 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 177 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2100, Octa Core, 2.9 GHz Processor |
| Battery | 4500mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 8 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 4-Feb-21 |
| MRP | ₹ 31999/- |
| Dimensions | 15.57 cm x 7.45 cm x 0.79 cm |
| Display | 16.25 cm (6.4 inches), 1080x2340 px 120Hz With Punch Hole |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 177 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Exynos 2100, Octa Core, 2.9 GHz Processor |
| Battery | 4500mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 8 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |





















