
IQOO Z10R Unbox
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Iqoo |
| Announced on | 2025, April 11 |
| MRP | ₹ 27,999/- |
| Dimensions | 163.4 x 76.4 x 7.9 mm |
| Display | 110.9 cm2 (6.77 inches), 1080 x 2392 pixels With Always-on display |
| FingerPrint | Fingerprint (under display, optical) |
| Weight | 199 g |
| Network & Connectivity | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| Processor | Qualcomm SM7635 Snapdragon 7s Gen 3 (4 nm) |
| Battery | 7300 mAh |
| Camera | 50 MP + 2 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android 15 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Iqoo Compatible Adaptor Only |
$58.25
Original: $194.16
-70%IQOO Z10R Unbox—
$194.16
$58.25IQOO Z10R Unbox
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Iqoo |
| Announced on | 2025, April 11 |
| MRP | ₹ 27,999/- |
| Dimensions | 163.4 x 76.4 x 7.9 mm |
| Display | 110.9 cm2 (6.77 inches), 1080 x 2392 pixels With Always-on display |
| FingerPrint | Fingerprint (under display, optical) |
| Weight | 199 g |
| Network & Connectivity | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| Processor | Qualcomm SM7635 Snapdragon 7s Gen 3 (4 nm) |
| Battery | 7300 mAh |
| Camera | 50 MP + 2 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android 15 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Iqoo Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Iqoo |
| Announced on | 2025, April 11 |
| MRP | ₹ 27,999/- |
| Dimensions | 163.4 x 76.4 x 7.9 mm |
| Display | 110.9 cm2 (6.77 inches), 1080 x 2392 pixels With Always-on display |
| FingerPrint | Fingerprint (under display, optical) |
| Weight | 199 g |
| Network & Connectivity | GSM / HSPA / LTE / 5G |
| Processor | Qualcomm SM7635 Snapdragon 7s Gen 3 (4 nm) |
| Battery | 7300 mAh |
| Camera | 50 MP + 2 MP Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android 15 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Iqoo Compatible Adaptor Only |





















