
Redmi Note 9 Pro Max - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 12-Mar-20 |
| MRP | ₹ 15990/- |
| Dimensions | 16.50 cm x 7.66 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.7 cm (6.67 inches), 1080x2400 px With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 209 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 720G, Octa Core, 2.3 GHz Processor |
| Battery | 5020mah |
| Camera | 64 MP Quad Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $22.65
Original: $75.50
-70%Redmi Note 9 Pro Max - Refurbished—
$75.50
$22.65More Images





Redmi Note 9 Pro Max - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 12-Mar-20 |
| MRP | ₹ 15990/- |
| Dimensions | 16.50 cm x 7.66 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.7 cm (6.67 inches), 1080x2400 px With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 209 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 720G, Octa Core, 2.3 GHz Processor |
| Battery | 5020mah |
| Camera | 64 MP Quad Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Redmi |
| Announced on | 12-Mar-20 |
| MRP | ₹ 15990/- |
| Dimensions | 16.50 cm x 7.66 cm x 0.88 cm |
| Display | 16.7 cm (6.67 inches), 1080x2400 px With Punch Hole |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 209 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Snapdragon 720G, Octa Core, 2.3 GHz Processor |
| Battery | 5020mah |
| Camera | 64 MP Quad Rear & 32 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Supported |
| Operating System | Android V10 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Redmi Compatible Adaptor Only |




















