
Samsung Galaxy S24 Ultra- UNBOX
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 24-Jan-24 |
| MRP | ₹ 129999/- |
| Dimensions | 16.23 cm x 7.09 cm x 0.86 cm |
| Display | (6.8 inches), 1440x3120 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 232 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 200 MP + 10 MP + 50 MP & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Samsung Warranty
From $825.19
Samsung Galaxy S24 Ultra- UNBOX—
$825.19
More Images




Samsung Galaxy S24 Ultra- UNBOX
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 24-Jan-24 |
| MRP | ₹ 129999/- |
| Dimensions | 16.23 cm x 7.09 cm x 0.86 cm |
| Display | (6.8 inches), 1440x3120 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 232 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 200 MP + 10 MP + 50 MP & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Samsung |
| Announced on | 24-Jan-24 |
| MRP | ₹ 129999/- |
| Dimensions | 16.23 cm x 7.09 cm x 0.86 cm |
| Display | (6.8 inches), 1440x3120 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 232 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 200 MP + 10 MP + 50 MP & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Samsung Compatible Adaptor Only |




















