
OnePlus Nord CE 3 Lite 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 4-Apr-23 |
| MRP | ₹ 19999/- |
| Dimensions | 16.55 cm x 7.60 cm x 0.83 cm |
| Display | 17.07 cm (6.74 inches), 1080x2400 |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM6375, Snapdragon 695 5G (6 nm) |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $118.65
OnePlus Nord CE 3 Lite 5G Refurbished—
$118.65
More Images





OnePlus Nord CE 3 Lite 5G Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 4-Apr-23 |
| MRP | ₹ 19999/- |
| Dimensions | 16.55 cm x 7.60 cm x 0.83 cm |
| Display | 17.07 cm (6.74 inches), 1080x2400 |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM6375, Snapdragon 695 5G (6 nm) |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Oneplus |
| Announced on | 4-Apr-23 |
| MRP | ₹ 19999/- |
| Dimensions | 16.55 cm x 7.60 cm x 0.83 cm |
| Display | 17.07 cm (6.74 inches), 1080x2400 |
| FingerPrint | Side-Mounted |
| Weight | 195 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm SM6375, Snapdragon 695 5G (6 nm) |
| Battery | 5000mah |
| Camera | 108 MP + 2 MP + 2 MP Rear & 16 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V13 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Oneplus Compatible Adaptor Only |




















