
Vivo V30 5G Preowned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 4-Mar-24 |
| MRP | ₹ 37999/- |
| Dimensions | 16.44 cm x 7.51 cm x 0.75 cm |
| Display | (6.78 inches), 1260x2800 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 186 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 50 MP + 50 MP + 2 MP & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade (Vivo Warranty)
From $69.57
Original: $231.91
-70%Vivo V30 5G Preowned—
$231.91
$69.57More Images









Vivo V30 5G Preowned
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 4-Mar-24 |
| MRP | ₹ 37999/- |
| Dimensions | 16.44 cm x 7.51 cm x 0.75 cm |
| Display | (6.78 inches), 1260x2800 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 186 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 50 MP + 50 MP + 2 MP & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Vivo |
| Announced on | 4-Mar-24 |
| MRP | ₹ 37999/- |
| Dimensions | 16.44 cm x 7.51 cm x 0.75 cm |
| Display | (6.78 inches), 1260x2800 px |
| FingerPrint | IN-Display |
| Weight | 186 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi |
| Processor | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 3 |
| Battery | 5000 mah |
| Camera | 50 MP + 50 MP + 2 MP & 50 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | Android V14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use Vivo Compatible Adaptor Only |






















