
Apple iPhone 11 Pro Max - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 10-Sep-19 |
| MRP | ₹ 83999/- |
| Dimensions | 15.8 cm x 7.78 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.5 cm (6.5 inches), 1242x2688 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 226 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A13 Bionic, Hexa Core, 2.65 GHz Processor |
| Battery | 3969mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade (Warranty)
From $77.66
Original: $258.88
-70%Apple iPhone 11 Pro Max - Refurbished—
$258.88
$77.66More Images











Apple iPhone 11 Pro Max - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 10-Sep-19 |
| MRP | ₹ 83999/- |
| Dimensions | 15.8 cm x 7.78 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.5 cm (6.5 inches), 1242x2688 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 226 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A13 Bionic, Hexa Core, 2.65 GHz Processor |
| Battery | 3969mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 10-Sep-19 |
| MRP | ₹ 83999/- |
| Dimensions | 15.8 cm x 7.78 cm x 0.81 cm |
| Display | 16.5 cm (6.5 inches), 1242x2688 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 226 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A13 Bionic, Hexa Core, 2.65 GHz Processor |
| Battery | 3969mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 14 |
| Country of Origin | Indian |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |





















