
Apple iPhone 14 Plus Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 7-Sep-22 |
| MRP | ₹ 72999/- |
| Dimensions | 16.1 cm x 7.8 cm x 0.78 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), Super Retina XDR |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 203Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 4325mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 16.3.1 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $131.06
Original: $436.86
-70%Apple iPhone 14 Plus Refurbished—
$436.86
$131.06More Images










Apple iPhone 14 Plus Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 7-Sep-22 |
| MRP | ₹ 72999/- |
| Dimensions | 16.1 cm x 7.8 cm x 0.78 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), Super Retina XDR |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 203Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 4325mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 16.3.1 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 7-Sep-22 |
| MRP | ₹ 72999/- |
| Dimensions | 16.1 cm x 7.8 cm x 0.78 cm |
| Display | 17.02 cm (6.7 inches), Super Retina XDR |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 203Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A15 Bionic, Hexa Core, 3.22 GHz Processor |
| Battery | 4325mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 16.3.1 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |





















