
Apple iPhone X- Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 3-Nov-17 |
| MRP | ₹ 91990/- |
| Dimensions | 14.36 cm x 7.09 cm x 0.77 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1125x2436 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 174 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Fusion A11, Hexa Core, 2.39 GHz Processor |
| Battery | 2716mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 11.1.1 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $156.40
Apple iPhone X- Refurbished—
$156.40
More Images






Apple iPhone X- Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 3-Nov-17 |
| MRP | ₹ 91990/- |
| Dimensions | 14.36 cm x 7.09 cm x 0.77 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1125x2436 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 174 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Fusion A11, Hexa Core, 2.39 GHz Processor |
| Battery | 2716mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 11.1.1 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 3-Nov-17 |
| MRP | ₹ 91990/- |
| Dimensions | 14.36 cm x 7.09 cm x 0.77 cm |
| Display | 14.7 cm (5.8 inches), 1125x2436 px With Small Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 174 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | Fusion A11, Hexa Core, 2.39 GHz Processor |
| Battery | 2716mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 11.1.1 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |





















