
Apple iPhone 7 Plus - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 7-Sep-16 |
| MRP | ₹ 35999/- |
| Dimensions | 15.82 cm x 7.79 cm x 0.73 cm |
| Display | 13.9 cm (5.5 inches), 1080x1920 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, |
| Processor | Fusion A10, Quad Core, 2.34 GHz Processor |
| Battery | 2900mah |
| Camera | 12 MP +12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 10 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $24.27
Original: $80.89
-70%Apple iPhone 7 Plus - Refurbished—
$80.89
$24.27More Images

















Apple iPhone 7 Plus - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 7-Sep-16 |
| MRP | ₹ 35999/- |
| Dimensions | 15.82 cm x 7.79 cm x 0.73 cm |
| Display | 13.9 cm (5.5 inches), 1080x1920 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, |
| Processor | Fusion A10, Quad Core, 2.34 GHz Processor |
| Battery | 2900mah |
| Camera | 12 MP +12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 10 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 7-Sep-16 |
| MRP | ₹ 35999/- |
| Dimensions | 15.82 cm x 7.79 cm x 0.73 cm |
| Display | 13.9 cm (5.5 inches), 1080x1920 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 188 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, |
| Processor | Fusion A10, Quad Core, 2.34 GHz Processor |
| Battery | 2900mah |
| Camera | 12 MP +12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 10 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |





















