
Apple iPhone 8 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 22-Sep-17 |
| MRP | ₹ 37999/- |
| Dimensions | 13.84 cm x 6.73 cm x 0.73 cm |
| Display | 11.9 cm (4.7 inches), 750x1334 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 148 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, |
| Processor | Fusion A11, Hexa Core, 2.39 GHz Processor |
| Battery | 1821mah |
| Camera | 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 11 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $29.12
Original: $97.07
-70%Apple iPhone 8 - Refurbished—
$97.07
$29.12More Images








Apple iPhone 8 - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 22-Sep-17 |
| MRP | ₹ 37999/- |
| Dimensions | 13.84 cm x 6.73 cm x 0.73 cm |
| Display | 11.9 cm (4.7 inches), 750x1334 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 148 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, |
| Processor | Fusion A11, Hexa Core, 2.39 GHz Processor |
| Battery | 1821mah |
| Camera | 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 11 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 22-Sep-17 |
| MRP | ₹ 37999/- |
| Dimensions | 13.84 cm x 6.73 cm x 0.73 cm |
| Display | 11.9 cm (4.7 inches), 750x1334 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 148 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Volte, Wi-Fi, |
| Processor | Fusion A11, Hexa Core, 2.39 GHz Processor |
| Battery | 1821mah |
| Camera | 12 MP Rear & 7 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 11 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |





















