
Apple iPhone 6s - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 25-Sep-15 |
| MRP | ₹ 21999/- |
| Dimensions | 13.81 cm x 6.70 cm x 0.71 cm |
| Display | 11.9 cm (4.7 inches), 750x1334 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 143 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC, |
| Processor | Apple Dual Core, 1.84GHz Processor |
| Battery | 1715mah |
| Camera | 12 MP Rear & 5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 9 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |
Select Colour
Select Storage
Select Grade Warranty
From $17.80
Original: $59.32
-70%Apple iPhone 6s - Refurbished—
$59.32
$17.80More Images







Apple iPhone 6s - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 25-Sep-15 |
| MRP | ₹ 21999/- |
| Dimensions | 13.81 cm x 6.70 cm x 0.71 cm |
| Display | 11.9 cm (4.7 inches), 750x1334 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 143 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC, |
| Processor | Apple Dual Core, 1.84GHz Processor |
| Battery | 1715mah |
| Camera | 12 MP Rear & 5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 9 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 25-Sep-15 |
| MRP | ₹ 21999/- |
| Dimensions | 13.81 cm x 6.70 cm x 0.71 cm |
| Display | 11.9 cm (4.7 inches), 750x1334 px |
| FingerPrint | Front-Mounted |
| Weight | 143 Grams |
| Network & Connectivity | Single Sim, 3G, 4G, Wi-Fi, NFC, |
| Processor | Apple Dual Core, 1.84GHz Processor |
| Battery | 1715mah |
| Camera | 12 MP Rear & 5 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 9 |
| Country of Origin | US |
| Instructions | Use 5 Watt Apple Adaptor Only |





















