
Apple iPhone 12 Pro Max - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 13-Oct-20 |
| MRP | ₹ 131799/- |
| Dimensions | 16.08 cm x 7.81 cm x 0.74 cm |
| Display | 17.01 cm (6.7 inches), 1284x2778 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 228 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A14 Bionic, Hexa Core, 3.1 GHz Processor |
| Battery | 3687mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 16 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Select Color
Select Storage
Select Grade Warranty
From $106.79
Original: $355.96
-70%Apple iPhone 12 Pro Max - Refurbished—
$355.96
$106.79More Images










Apple iPhone 12 Pro Max - Refurbished
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 13-Oct-20 |
| MRP | ₹ 131799/- |
| Dimensions | 16.08 cm x 7.81 cm x 0.74 cm |
| Display | 17.01 cm (6.7 inches), 1284x2778 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 228 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A14 Bionic, Hexa Core, 3.1 GHz Processor |
| Battery | 3687mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 16 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Generic Name | Mobile Phone |
| Brand | Apple |
| Announced on | 13-Oct-20 |
| MRP | ₹ 131799/- |
| Dimensions | 16.08 cm x 7.81 cm x 0.74 cm |
| Display | 17.01 cm (6.7 inches), 1284x2778 px With Large Notch |
| FingerPrint | FaceID-Unlock |
| Weight | 228 Grams |
| Network & Connectivity | Dual Sim, 3G, 4G, 5G, Volte, Wi-Fi, NFC |
| Processor | A14 Bionic, Hexa Core, 3.1 GHz Processor |
| Battery | 3687mah |
| Camera | 12 MP + 12 MP + 12 MP Rear & 12 MP Front Camera |
| Expandable Storage | Memory Card Not Supported |
| Operating System | iOS 16 |
| Country of Origin | Global |
| Instructions | Use 20 Watt Apple Adaptor Only |





















